Genel Bilgiler

Sosyal Medyanın Beslenme Alışkanlıkları Üzerindeki Etkileri

*Hepinizin bildiği üzere besinler ve besin içerikleri hakkında en ufak fikirleri daha iyi olmayan insancıklar gittikçe artıyor ve bu da biz diyetisyenleri ve insan sağlığını önemseyen herkesi oldukça endişelendiriyor.
*Rochester Teknoloji Enstitüsü’nün yaptığı yeni bir araştırma sonuçlarına göre; internet ve akıllı telefon kullanımının beslenme alışkanlıkları üzerindeki etkisi açıkça belirtilmiştir.
*Yine aynı konuda Hartman grup’un yaptığı araştırma sonuçlarına göre internet kullanıcıların büyük bir kısmı yemek tercihi yaparken yemek bloggerları ya da yemek ile ilgili toplulukları takip ettikleri görünüyor. Yapılan araştırmalara göre bu tip beslenme alışkanlıkları insan sağlığında istenmeyen sonuçlar doğurabiliyor.  Ve tabi bu bahsettiğim bloggerlar yada topluluklar kişiye özel diyet yerine her zaman ‘popüler diyet’ adı altında birçok insanın hayatıyla oynuyor.
Kişiye Özel Olmayan Diyet Programları;

*Yeterli ve dengeli beslenme alışkanlığı kazandırmayan özel ürünler öneren diyetler
*Tek tip besine dayalı diyetler
*Birçok yan etkisi bulunan ilaç veya iğneler kullanılarak yapılan programlar……..
Ve dahaaaa niceleriii.. Biz bunları sayarken yoruluyoruz lakin insanlar bunları uygulamaktan yorulmuyor…
!!Siz, siz olun ‘diyetisyencilik’ oynayanlara inanmayın.
SON SÖZ
Ve atalarımızın bir sözüyle bu konuya açıklık getirmek istiyorum; bilmemek ayıp değil, öğrenmemek (sormamak) ayıptır. İnsanın her şeyi bilmemesi kusur değildir ama bilmediği bir işi sorup öğrenmeden yapmaya kalkışması kusurdur.
Yani sevgili okurlar her işi ehlinden öğrenmeliyiz.. Yani sosyal medyada gördüğümüz her diyeti kendi üstümüzde uygulamadan önce bir uzmana danışmalıyız.
*Sitemizin ilk yazısında sosyal medya ve beslenme arasındaki bağlantıyı siz sevgili okurlarımıza anlatmaya çalıştım. Umarım yararlı olabiliriz. Bizi takipte kalınız..
Sağlıcakla kalınız..

Yazarımız hakkında

Avatar

Konuk Yazar 1

Yorum Yazın!