Beslenme ile ilgili Film ve Belgesel Öneriler

To The Bone

Toplumsal bazı güzellik algıları var ve tüm insanlar aynı kalıplara konulmaya çalışılıyor. Kadınlar sıfır beden olmalı, erkekler oldukça kaslı… Tüm bunlar bazı insanların bedenini sevmemesine yol açıp onları bir hastalığın kıyısına sürükleyebiliyor.
“Anoreksiya Nervoza”…
Anoreksiya nervoza hastası olan bireyler anormal derece de zayıf oldukları hâlde hâlâ yemek yemeyi reddederek zayıflamaya çalışırlar ve bu ileri boyutlarda hayatı tehdit eden ciddi bir yeme bozukluğudur. “To the bone”(Kemiklerine kadar) anoreksiya hastası Ellen’ın hikayesi. Bir anoreksiya hastasının yaşadıkları, psikolojisi, hastalığı ile başa çıkma süreci öyle güzel aktarılmış ki mutlaka izlemenizi tavsiye ederim.
İster fazla kilolarınız olsun, ister çok zayıf olun. Her şeyden önce kendinizi, bedeninizi sevin daha sonra onu en sağlıklı forma sokmaya çalışın. Herkes aynı kiloda, aynı beden ölçülerinde olmak zorunda değil. Herkesin sağlıklı olduğu, sağlıklı hissettiği beden ölçüleri farklı. Unutmayın biz farklılıklarımızla güzeliz. Güzellik bedenimizde değil güzellik içimizde, düşüncelerimizde, farklılıklarımızda.  Sağlıcakla…

Yazarımız hakkında

Avatar

Konuk Yazar 2

Yorum Yazın!