Beslenme ile ilgili Film ve Belgesel Öneriler

Food Choices(Gıda Seçimleri)

Bugün sizlere tüm dünyada giderek yaygınlaşan Veganlık, Vejeteryanlık konusunu ele alan bir belgesel ile geldim:Food Choices(Gıda Seçimleri)

Bu belgeselde; hayvansal ağırlıklı beslenme düzenini bitkisel ağırlıklı beslenme ile değiştirerek 23 kilo vermiş bir adamın, gıdalarla ilgili birçok efsaneyi açığa çıkarmak amacıyla 3 yıl boyunca dünyayı dolaşarak edindiği bilgilere ulaşıyoruz. Bu bilgiler dünyanın bu konudaki en iyi otoriterlerinden ve sağlıklı beslenerek hayatını değiştiren kişilerin anlatımıyla aktarılıyor. Vegan ve Vejeteryan ­–özellikle vegan- beslenme şekillerini birçok yönden değerlendiren belgesel bu ve başka konularda bakış açısı kazanmamızı sağlıyor.

WHO(Dünya Sağlık Örgütü) ve sağlıklı beslenmeyle ilgili platformlar vegan beslenme tarzının çok uygun olmadığını düşünüyor. Bir bireyin her türlü besinden yeterli ve dengeli bir şekilde beslemesi gereklidir. Beslenmesinde hem bitkisel hem de hayvansal besinlere yer vermelidir. Sadece hayvansal ya da sadece bitkisel beslenme şekli doğru değildir. Bu yönden katılmadığım fikirler olsa da genel olarak beğendiğim, izlerken keyif aldığım bir belgeseldi. Farklı bakış açısı kazanmak, farklı düşünceleri de görmek istiyorsanız izlemenizi tavsiye ederim..

Yazarımız hakkında

Avatar

Konuk Yazar 5

Yorum Yazın!