Beslenme ile ilgili Kitap Önerileri

Mutfakta Diyetisyen Var

Sağlıklı yaşam için düzenli ve dengeli beslenmek son derece önemlidir fakat bu konuda kimin söylediğine inanacağız?  Haberlerde çıkan ve bu konu hakkında eğitim almamış kişilere mi ya da sosyal medyada diyetisyencilik oynayan kişilere mi?

 Bedenimizi iyileştirecek, ona iyi bakmamızı ve tüm bunları yaşam tarzı haline getirmemizi sağlayacak bir yol göstericiye ihtiyacımız vardır. İşte tam bu noktada size muhteşem bir kitaptan bahsetmek istiyorum: Uzman Diyetisyen Yekbu KÖSEOĞLU’ nun on beş yıllık mesleki tecrübesiyle kaleme aldığı Mutfakta Diyetisyen Var.

Kitap, sağlıklı beslenmenin püf noktalarına değinerek okuyuculara yol gösteriyor. Bilgiler içinde boğulmuyor, sanki bir dostunuzla sohbet eder gibi hissediyorsunuz.

Kitap, günümüzde merak edilen örneğin şeker, mısır şurubu, tatlandırıcılar, margarin, tuz, GDO, besin takviyeleri gibi birçok konuyu sade bir dille açıklıyor. Ayrıca son kısımda da fit tarifler bölümü bulunmaktadır.

Son olarak kitabın yazılma amacını yazar; Kitabımı özellikle yüz yüze görüşme fırsatı bulamadığım değerli okuyucularım için hazırladım. Bize emanet edilen bedenimizi en güzel şekilde beslemek, hastalıklardan korumak, sağlığın ve hayatın temel amacı olması gerekli. Gelin sağlıklı beslenmenin renkli dünyasına birlikte adım atalım şeklinde açıklamaktadır.

Sağlıcakla kalın…

Yazarımız hakkında

Avatar

Konuk Yazar 3

Yorum Yazın!